Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
Moravský demižón 2008

Pozor - přelet je třeba přihlásit nejpozději do 30 dnů !

    je přeletová soutěž, kterou vyhlašuje redakce SkyFly serveru pro období od 1.3.2008 do 1.10.2008 v kategoriích - Paragliding (Muži), Paragliding (Ženy) a Hanggliding.


O co se tady soutěží ?
    Stejně jako loni budou piloti řazeni podle délky svých přeletů a jejich bodových ohodnocení do žebříčku. Na nejúspěšnější piloty pak čekají "Moravské demižóny", opět vrchovatě naplněné moravským vínem.
Ceny pro vítěze
    V každé ze tří kategorií budou odměněni tři nejlepší těmito hodnotnými cenami:

 1. Moravský demižón velký - v něm 20 litrů výborného vína a k tomu slané tyčinky.
 2. Moravský demižón prostřední - v něm 10 litrů výborného vína.
 3. Moravský demižón malý - v něm 5 litrů výborného vína.

    Místo, kde budou vyhlášeni vítězové, předány ceny a samozřejmě také vypity, včas oznámíme. Nejspíš se bude jako obvykle jednat o sportovní areál bývalé Tatrovanky v Novém Jičíně. Vyhlášení bude zcela veřejné a může přijet opravdu každý.
 
Žádné složité protokoly a barozáznamy
    Je nad slunce jasné, že jakési minimální údaje o letu je třeba uvést, aby software, řadící piloty do žebříčku, mohl úspěšně řadit a abychom všichni stále viděli, jak se situace vyvíjí. Stačí tedy uvést následující údaje:

 • Pilot (adresa, telefon)
 • Kluzák
 • Datum letu
 • Startovní bod
 • *1. otočný bod
 • *2. otočný bod
 • Cílový bod
 • Naměřená vzdálenost
 • Popis přeletu a fotky
 •     Soutěžit mohou všichni čeští, moravští i slovenští piloti a startovní bod musí ležet na území České nebo Slovenské republiky. Nedokončený trojúhelník nebo nedokončený let s návratem jsou jasně volné lety a cílový let je taky považován jen za volný let! Otočňáky nemusíte fotit, jenom je poctivě otočte. Kdo si nepamatuje přepočtové koeficienty, tady jsou:

     1.0      - volný let, cílový let
     1.75    - let s návratem
     1.75 !  - plochý trojúhelník (jako let s návratem)
     2.5      - FAI trojúhelník (ramena 28% a více)


  Stručný popis letu a fotky
      jsou poslední důležitou součástí přihlášeného výkonu. Popis může být i stručný, ale jistě si všichni ostatní piloti raději přečtou i obsáhlejší popis, doplněný fotografiemi, pořízenými během přeletu. Pěkné příklady přeletů z předchozích let najdete zde nebo tady. Fotografie mohou být libovolné, mající ale souvislost s přihlášeným letem.

  Který přelet přihlásit a jak
      Přihlásit můžete skutečně každý přelet, byť by se podařil třeba i na závodech nebo už byl dokonce přihlášen do jiné soutěže. Jednotlivé přelety pilota se nesčítají. V žebříčku figuruje pouze jeho nejlepší výkon. Pilot tak může třeba následující víkend úplně překvapivě přelétnout sám sebe. Čitelně vyznačené a podepsané údaje stačí buďto vložit do obálky, přiložit fotky a směle odeslat do naší redakce na adresu SkyFly.cz, Pobialova 14, 702 00 Ostrava (fotky samozřejmě vrátíme) a nebo odeslat emailem včetně nascanovaných (nebo digitálních) fotografií na adresu redakce skyfly@skyfly.cz. S odesláním neotálejte, lhůta pro přihlášení je 30 dnů !

  Jak to funguje
      Zkušenosti z uplynulých ročníků jsou skutečně výborné. Popisy přeletů byly velmi zajímavé a fotky moc pěkné. Ostatně stačí nahlédnout na některý z přeletů tady a nebo třeba sem. Ulétnuté vzdálenosti byly sice o hodně větší než v rekordním "Grohově roce" 1999, ale hranice 300 kilometrů zatím ještě stále čeká na svého pokořitele ...

  Tož ať nám to zase lítá pěkně daleko a široko !

   Návrat na domovskou stránku