Počasí v ČR
Praha
Brno
Ostrava
Kalendář akcí 12/2023
PředchozíDalší
Po
Út
St
Čt
So
Ne
27
28
29
30
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
REKLAMA
Vaše produkty na SkyFly?
V této rubrice se nachází seznam leteckých nehod a incidentů, které se udály né jen na území ČR. Jedná se o nejstarší a nejrozsáhlejší databázi nehod, která vznikla na tomto webu od roku 1999. Nejedná se ale rozhodně o žádnou Černou kroniku ani jakési morbidní senzace. Zažili jste nějakou nepříjemnou nehodu? Rádi ji zveřejníme do 2 pracovních dnů (samotřejmě zdarma).
VYHLEDÁVACÍ FORMULÁŘ
Zajímavosti na SkyFly - 3/2022
Pilotní výcvik – Nouzová přistání II.
Přelety - vaše příběhy z létání
Letecká nehoda ❯ Paragliding
Autor nehody: Martin | Název nehody: Kurz paraglidingu v jedné škole na Moravě
16.05.2006

Tohle je hlavně pro nastávající piloty, kteří ještě nemají piloťák v kapse a školu paraglidingu si vybírají podle toho, jestli ho dostanou hned po absolvování týdenního kurzu nebo až později. Před deseti lety jsem dělal kurz v jedné škole na Moravě. Tři dny z týdne propršely, moc se toho nenalétalo, přesto všichni kurzisti včetně mě piloťák dostali. V Osobním listě vyplněny pěkně všechny kolonky jako splněné úlohy - o polovině z nich jsme ani nevěděli, co vlastně znamenají. Ale koho to zajímá? PILOŤÁK MÁM, TAK CO?! Škola za měsíc nabídla polítání na Straníku (bez vysílaček, samozřejmě - vše jsme přeci už měli splněno). Paráda, to se nadalo nevyužít. První zádrhel byl v malém počtu padáků. Po třech hodinách se konečně dostalo i na mě. Tep se zrychlil - poprvé jsem startoval jako "plnohodnotný" pilot a ne jako žák.

Start byl perfektní, prvních pár vteřin letu také. Pak jsem najednou ztratil odpor v levé řidičce, načež následovalo nekompromisní zřícení do lesa. čekám, co začne bolet, odkud poteče krev. Bilance byla mírumilovná - roztržený prst a modřiny po těle. Takovou kliku ale člověk nemusí mít každý den - stačilo kousek vedle a bylo ze mě ražniči.

Piloťák mi dávno propadl a já se rozhodl absolvovat nový kurz. Tentokrát jsem si ale pečlivě vybíral školu, která klade důraz HLAVNě NA BEZPEčNOST! Právě jsem dokončil kurz a čekám na dolítání na navijáku, případně na nějaký výjezd do hor pod dohledem instruktorů a s vysílačkou u ucha. Záměrně tu ani jednu ze škol nejmenuji, nehodlám nikoho hanět ani vynášet do nebes, každý se musí rozhodnout sám, čemu dá přednost. Ale já vám z vlastní zkušenosti radím: LIDI, NEBLBNěTE A VYBERTE SI PODLE TOHO, JAK DLOUHO A INTENZIVNě SE VÁM INSTRUKTOřI BUDOU VěNOVAT, NEŽ VÁM TEN VYTOUŽENÝ PILOÁK VYDAJÍ. PROTOŽE JESTLI BUDETE POSPÍCHAT, NEZAREAGUJETE ANI NA PRVNÍ BLBEJ KLAPANEC (můj případ) ...a můžete mít dolítáno dřív, než vlastně pořádně začnete.

Přeju pěkné lety a bezpečná přistání.

Sdílej nehodu:
Kontakt
SkyFly, Czech Republic
Web: www.skyfly.cz
Slety a srazy - nejbližší termíny akcí
CZ
CZ
| 27.04.2024 - Den ve vzduchu 2024
CZ
| 02.08.2024 - Legendy nebes
Seznamka - pro všechny, kteří někoho hledají
srdce
srdce
srdce
Průnik do třetí, vzdušné dimenze převyšuje veškeré ostatní mátožně šedivé lidské klopýtání, které je s touto bohulibou činností hrubě nesrovnatelné. |
| © 1998-2023 SkyFly