Počasí v městech
Praha
Brno
Ostrava
Kalendář akcí 07/2022
PředchozíDalší
Po
Út
St
Čt
So
Ne
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
REKLAMA
Vaše produkty na SkyFly?
Na této stránce se nachází seznam leteckých nehod a incidentů, které se udály né jen na území ČR. Jedná se o nejstarší a nejrozsáhlejší databázi nehod, která vznikla na tomto webu od roku 1999. Nejedná se ale rozhodně o žádnou Černou kroniku ani jakési morbidní senzace. Nestyďme se tedy za svoje omyly a podělme se o ně velkoryse s ostatními.
VYHLEDÁVACÍ FORMULÁŘ
Zajímavosti na SkyFly - 3/2022
Pilotní výcvik – Nouzová přistání II.
Přelety - vaše příběhy z létání
Jak jsem nedala svou první stovku
Kategorie ❯ Paragliding
Autor nehody: Víteček | Název nehody: Svahování u Velkého Lopeníku
10.07.2006

V sobotu jsme se byli podívat za Tondou na chatě a trošičku posvahovat a domluvili jsme se, že by jsme další den mohli vyrazit na Velký Lopeník za nějakým tím stoupáčkem. Byla předpověï letového dne, tak proč ne?! Další den v neděli byly ráno nepříznivé informace, z Lopeníku oblačnost 7/8 a nevěděli jsme, jestli se to spraví a navíc foukal západ. Za chvilinku volal Petr Janků, jestli teda jedeme nebo ne a že by jel i Mira Buráň.

No nic, vyrazili jsme a obloha se začala spravovat, nad Velkým se během cesty udělal nádherný kumulek, tak jsme byli natěšení, že to dnes bude chodit. Dojeli jsme k Tondovi na chatu a vyrazili na Velký Koprník. Nálada na startu nebyla moc optimistická a šlo to ze západu a nebylo to bůh ví co. Tak že to aspoň sletíme. První do toho skočil Jančák, ten vyhnil až to pěkné nebylo a přistál v sedle. Potom se obětoval bratr a po něm jsem měl jít já. Bratr se držel, tak nebylo na co čekat a skočil jsem do toho taky.

Hned po startu to byla hniloba jak sviňa, div jsem ani stromy nepřeletěl. Přiletěl jsem pod bratra a už to začlo, vidle jak prase a rozmrdané to bylo jak hajzl. No nic, začal jsem to točit, sem tam mi klaplo ucho a snášelo to jak prase díky silnému západnímu větru. Cca 130m nad startem jsem dostal masivní frontstall a než to stihlo přestřelit, tak jsem měl twista a kravatu. Docela mazec, ještě pár sekund jsem to zkoušel rozchodit, ale země se přibližovala proklatě rychle, tak nebylo nad čím přemýšlet a hodil jsem záložák.
No jo, jenže stromy na Velkém jsou proklatě vysoké a já jsem tam zůstal viset asi v 8 metrech nad zemí a objímal jsem strom. Po chvilce jsem začal stahovat padák na zem, že po něm slezu, když jsem visel na té záložce. Stáhl jsem asi 2/3 křídla a nějak jsem se oběma rukama pustil stromu a už jsem visel ve volném prostoru a rozhoupat to nešlo. No nic, chvilku jsem visel a přemýšlel, co dál. říkám, no nic a začal jsem poskakovat v postroji jako na gumě a čekal, jsem kdy se propadnu. A naráz křup, mrd a prásk a už jsem letěl vzduchem dolů a záložka na mě. Dopadl jsem na nohy a hned na zadek (požehnejte pěnovým chráničům) kupodivu i celý padák byl se mnou dole a já jsem byl v pořádku. Jen pár modřin od mrdy, jak jsem hodil záložku. Jenom můj padáček to trošičku schytal, jedna asi metrová díra a dvě menší asi 15-25 centimetrové a ještě nějaká ta vytržená šňůrka. Ale jinak nic, v pohodě.

Tak všichni lítejte tak, abyste tu záložku házet nemuseli, ale když už přijde na věc, tak neváhejte a hažte. Lepší zlomená noha nebo kotník, než být totálně na sračku.

Sdílej nehodu:
Kontakt
SkyFly, Czech Republic
Web: www.skyfly.cz
Slety a srazy - nejbližší termíny akcí
cr
cr
| 13.08.2022 - Letecký den - Cheb
cr
Seznamka - pro všechny, kteří někoho hledají
srdce
srdce
srdce
Průnik do třetí, vzdušné dimenze převyšuje veškeré ostatní mátožně šedivé lidské klopýtání, které je s touto bohulibou činností hrubě nesrovnatelné. |
| © 1998-2022 SkyFly