Chcete na tomto místě svoji reklamu ?



Petra Krausová zanechává paraglidingu a stává se modelkou.
A co hůř, Jarda Grulich se stal členem skupiny Lunetic.


Petr Dvořák

    Hvězda českého paraglidingu, nejlepší pilotka a přítelkyně pilotů Petra Krausová, oznámila na nedávno svolané tiskovce konec svojí sportovní kariéry. Zděšení novináři zádumčivě mlčeli a přemýšleli, proč tak činí. Začaly se objevovat spekulace, že na veřejnost pronikly doposud utajované Petřiny pletky s žádanými paraglidisty světové extratřídy, i těmi budoucími z různých českých firem. To se ale nakonec ukázalo jako falešné pomluvy, o jejichž rozšíření se údajně postaral Tomáš Sedláček, jenž pod přezdívkou Hroutil šíří plody své bujaré fantazie. Skutečnost je docela prozaická - Petra dostala nabídku od jedné světové reklamní agentury, aby pro ni pracovala jako modelka. "Hlavní fotograf mi řekl, že není možné fotit děvče ošlehané větry", říká Krausová, "a proto jsem musela skončit s paraglidingem". Zřejmě to ale není jediný důvod. "Několik let se snažím přelítat Varvára, protože když by mi podlehnul, jeho manželka by se s ním rozvedla a já bych si ho mohla vzít." Ano, je to tak. Petra nedávno připustila, že je do Varvára zamilovaná. Zdá se, že ani on k Petře není lhostejný - na mistrovství republiky všude létali spolu. Jednou Varváro zaletěl do zapadlého údolí, odkud se už nedalo vyletět zpět, Petra za ním, a oba tam v pustinách přistáli. Vrátili se spolu do kempu až hodně pozdě večer. Jindy zase Petra letěla zcela mimo stanovenou trať nad vodopády (Varváro s ohnivými lýtky za ní), což později vysvětlovala tím, že to tam bylo šíleně romantické. Petr Reček, za jehož firmu Petra lítá, je z toho všeho nešťastný. "Ta ženská mě zničí! Dal jsem jí padák, platím startovné, hýčkám jí, posílám do světa na závody - a ona se mi teď spustí s nějakým Gradienťákem!" říká zdrceně Petr Reček. Petra Krausová však jako když nevidí a neslyší. Od Hroutila se doslechla, že Varváro rád listuje magazíny, v nichž jsou krásné modelky, a zálibně si je prohlíží. Okamžitě bylo rozhodnuto. Vrátila padák i příslušenství a nabídla své tělo reklamním účelům. S typickou ženskou důsledností se propracovává do časopisů, v nichž Varváro tak rád listuje.

    Jaké asi bude jeho překvapení, až najde svoji doposud platonickou lásku zveřejněnou v časopise? A jak to asi všechno dopadne? Hned, jak se naše redakce něco od Hroutila dozví, přineseme reportáž i rozhovor s nešťastnou paní Varvárovou.

    Daleko horší osud si zavařil dnes už bývalý český top-pilot Jarda Grulich. Ve svých 37 letech podlehl přechozené a neléčené pozdní pubertě a nechal se přemluvit k návštěvě koncertu skupiny Lunetic. V hledišti se mezi ostatními 13 až 15 - letými fanynkami a fanoušky celkem dost ztrácel; ostatně, celou dobu si s hudebním tělesem nebývalých kvalit tiše broukal a pohyboval se v rytmu jejich harmonických písní. Po koncertu zašel k nim do šatny, aby získal jejich podpisy do svého cancáku. Kluci Lunetici z něho byli nadšení. Přijali jej mezi sebe a po krátkém zácviku jej postavili jako sólového zpěváka. Že prý z nich zpívá nejlíp, čemuž lze nepochybně věřit. Jarda své nové pěvecké kariéře obětoval všechno. "Když se přes Ranou hnala peroxidová smršť, ihned jsem vyběhnul na vrchol a nastavil jí hlavu", říká pyšně. Však také podle toho vypadá. "Ihned poté jsem hlavu vsunul do rozdováděné automatické pračky, kluci ze mě byli úplně odvaření" komentuje svůj nový vzhled Jarda. "Teď je ze mě jiný člověk. Moji noví přátelé mi říkají - co Čech, to Lunetic. A mají pravdu. Tihle kluci jsou báječní. Napsali pro mě písničku. Zpívá se v ní: Ty jsi můj táta…" Vzhledem k věkovému rozdílu mezi Jardou a mladými muzikanty je to až dojemná shoda. Jarda Grulich nám svěřil malé tajemství: Příští rok na Para Delta Show už nebude hrát rockový Mikeš Band jako doposud. Budou tam hrát Oni. A Jarda s nimi.

    Už nyní si nacvičuje své hudební party. Když půjdete někdy tichým pozdním večerem tohoto léta od ranského Skleníku okolo parkoviště, možná uslyšíte z obytné buňky v rohu tichý zpěv - padadam, padadam, ...


 Návrat na domovskou stránku