Chcete na tomto místě svoji reklamu ?Richard Plos žil po odchodu z LAA v chudobě a zapomnění

    Když ještě Richard pracoval jako hlavní inspektor paraglidingu na Letecké amatérské asociaci, byly to pro něho zlaté časy. Královský plat, nic na práci a do kanceláře proudily davy podlézačů, kteří dávali okázale najevo své ryzí přátelství. Jaromír Fráňa k tomu podotýká: "Byl celkem v pohodě, jen někdy měl takové neobvyklé nápady. Tak třeba příliš inklinoval k nudismu. Přišel s návrhem, abychom chodili do práce nazí, že by to znatelně zvýšilo zájem o LAA a zvlášť o některé naše spolupracovnice. Já s tím souhlasil, ale Broňa, Hela a Ája byly ostře proti. Výmluvně se dívaly na Richarda a jakoby mimochodem podotýkaly, že by to také mohlo být dost nevkusné." Richard tehdy své požadavky neprosadil a tak moc nepřekvapuje, když nyní, kdy už není svázán vnitřními směrnicemi, postupy a výklady LAA (paragraf 17 odst. b, druhý řádek shora uvádí: Pracovník LAA se dostavuje na pracoviště slušně oblečen a střízlivý) se dal do služeb pochybné reklamy, v níž pochopitelně figuruje bez oděvu. Věc se má totiž tak:

    Po odchodu z LAA žije Richard v chudobě a zapomnění. Dlouho nemohl sehnat odpovídající zaměstnání, neboť v přihláškách do různých konkursů na závěrečnou otázku "Jaké jsou vaše požadavky při případném přijetí" často odpovídal "služební stejnokroj vzor 99 nebo nic". Slovem "nic" měl na mysli práci bez oděvu. Richardovy neúspěchy se sháněním zaměstnání podle jeho představ se odrazily v neutěšeném ztenčování peněžních zásob.

    Vyvrcholily tím, že prodal zařízení bytu, auto, pejska velikosti 4x5cm, padák a - ošacení. Nastěhoval se pod most, rozvedl se a začal uvažovat, že na té asociaci to zase nebylo tak k zahození. Pod mostem žil tak dlouho, dokud nevzbudil zájem jedné filmové společnosti, která připravuje novou verzi filmu Karla Poláčka Bylo nás pět a zatím nenašli vhodného představitele role Zilvara z chudobince. Ta chvíle znamenala pro Richarda osudové vybřednutí z bahna bídy, protože jednak tu roli dostal, jednak se o něho perou reklamní agentury. Stal se modelem roku a vystupuje v řadě úspěšných reklamních grafik a televizních spotů. Dnes ho můžeme vidět v reklamě, uveřejněné např. v MF Dnes nebo Lidových novinách 2.11.1999. Jde o reklamu firmy Microsoft, která vybízí uživatele PC, aby nekradli software do svého "nahého PC". "Byla to pro mne naprostá pecka", říká dnes už opět úspěšný mladý muž Richard Plos, hrdina této reklamy. "Zcela to vyhovuje mé naturaliózní nátuře", dodává poněkud distinguovaně uhlazený džentlmen, při našem rozhovoru naprosto neočekávaně oděn ve značkovém černém obleku se zlatým nitkovým proužkem a tmavomodrou kravatou, na níž se třpytí spona s briliantem za půl miliónu dolarů. Má tři domy, tři drahá auta a tři milenky. O asociaci a paraglidingu již opět nechce ani slyšet. "Na padáku létá nudistickým způsobem jedině Banderas z Brna, a to je trochu málo na tak rozsáhlé sportovní odvětví, jakým u nás paragliding je" řekl otrávěně a odešel.


 Návrat na domovskou stránku