Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Špičák

    Startoviště se nachází zhruba 130 metrů vlevo (při pohledu dolů) pod horní stanicí čtyřsedadlové lanovky na šumavském kopci Špičák na hraně sjezdovky Šance (na situačním plánu areálu značena č. 4) viz foto 1. Na dotazy ohledně létání v této lokalitě mi ochotně odpověděla obsluha horní stanice lanovky na Špičáku.

    Startovačka (sjezdovka) je v této části dostatečně široká, z obou stran se nachází vzrostlé smrky. Start je označen flérkou umístěnou poměrně nízko nad zemí. Při startu je třeba dát pozor na bikery, protože se startuje v jedné ze zatáček tratě KONA Bike Parku, jak je velmi dobře vidět na fotu č. 2.

 Foto 1 - startoviště

 Foto 2 - startoviště

    Přistává se na rozlehlé louce za malými vleky Lyžařské školy na souřadnicích N49°09.712', E13°13.246' (foto 3). Přistávačka je po startu vidět vpravo vedle nádraží Špičák (tj. přes koleje). Po přistání se vrátit kolem budovy Lyžařské školy (foto 4) zpět k dolní stanici lanovky ve Sport areálu Špičák, což je asi 300 metrů. Cesta vede nad vjezdem do železničního tunelu. Celkovou situaci kopce Špičák a orientace ke světovým stranám je vidět na situačním plánu.

    Dále bych chtěl upozornit na blízkou státní hranici s Německem a prostory Národního parku Šumava s CHKO Šumava. Další informace týkající se cen lanovky, jízdního řádu a podmínek přepravy najdete na www.spicak.cz

 Foto 3 - přistávačka

 Foto 4 - lyžařská škola u přistávačky


 Situační plán

 Návrat na domovskou stránku