Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do regionu.
Velký Javorník

Pozor - v roce 2006 bude zákaz vjezdu častěji kontrolován Lesní stráží ČR !

    Startuje se z malé mýtiny vedle chaty na Javorníku. Po obou stranách startoviště rostou stromy do výšky asi 10m. Přímo pod startovištěm dorůstají smrčky, takže nezdařený start nemívá obvykle pro pilota žádné neblahé následky.

 Velký Javorník

    Optimální přístup ke startovišti je z Veřovic po žluté turistické značce do Padolí a pak po modré na vrchol Velký Javorník. Druhou možností je zelená turistická značka z Frenštátu pod Radhoštěm až na vrchol. Třetí možností je cesta po červené ze sedla Pindula přes Kyčeru.

    Přistává se na velké louce na západním úpatí Javorníku na okraji Veřovic blízko nádraží na souřadnicích N49°31.860' E018°08.167' a vodorovná vzdálenost ze startu činí 1.8km (kurz 281°). Přistávačku není ze startu vidět a při východním proudění je třeba pamatovat na to, že se ocitá v závětří Javorníku. V tom případě se jako vhodnější jeví přistání na velké louce v Trojanovicích na okraji města Frenštát p.R. poblíž restaurace "Siberie" na souřadnicích N49°31.712' E018°11.665' nebo na přilehlém obrovském poli, ovšem s ohledem na momentální porost. Vodorovná vzdálenost ze startu činí 2.5km (kurz 84°).

 Přistávačka u Veřovic


 Přistávačka v Trojanovicích


 Mapa

 Návrat na domovskou stránku