Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 English version

IPC Cup 2003 - Chopok

Standa Hlavinka
 

Sobota 2.8.
    "Ako môže Čehún robiť prezidenta slovenskej LAA?!" podivuje se kdosi hlasitě nad těmi novotami. Ivan Priesol je totiž původem Čech, žijící už dlouhá léta na Slovensku a ve funkci před několika dny nahradil Mariána Turana. Oproti loňskému ročníku závodu je tedy letos přítomen prezident slovenské LAA, ředitel závodu a hlavní sponzor, to vše v jedné osobě.

 Pohled na Chopok od dolní stanice lanovky Otupné

 Ředitel závodu a prezident LAA Slovenské republiky Ivan Priesol (vpravo) s bratrem (vlevo)

    Cenová politika místních lanovkářů se od loňska nijak nezměnila a zatímco jízda dolů nestojí vůbec nic, jízdenka nahoru přijde na 100 slovenských korun. Dokonalý způsob, jak dostat v zimě z lyžařů a v létě z paraglidistů maximum.

 Ola z Polska

    Dnešní den je určený na trénink, o skutečné body do závodu začne jít až zítra. V dnešním typicky přeletovém počasí volí většina pilotů trasu do Liptovského Hrádku a zpět. I když se dají dotáčet základny v nadmořských výškách až 2600 metrů, návrat proti zesílenému západnímu proudění v údolí mezi Vysokými a Nízkými Tatrami se už ukazuje jako velice obtížný.


 Na startovišti Luková

 Ve vzduchu

    Kromě slovenských a českých závodníků přijeli letos i piloti z Polska. Stejné tváře, které se účastnily před dvěma týdny závodu Victoria Cup v Donovalech.

    "Jak kdy a jak komu," odpovídá pak v podvečer Renáta Kuhnová a nabízenou cigaretu si opravdu zapaluje. Peter Magnusek slaví dnes narozeniny (vraj 23. alebo 32.) a vína je na stole stejně jako už včera večer hned několik odrůd. Zásadou je: "Radšej vidieť decko z kočiara vypadnúť, ako rozliať víno." A na zítřejší večer slibují Vyparinovci opékat prasátko.

 Černokněžník

    Velkému a menšímu Robertovi (Setnička a Cisár) kdosi neuváženě půjčuje zápalky a za chvíli už před chatou Björnson plameny vatry šlehají vysoko k černé obloze. Krotké místní veverky běhají nebojácně okolo a před pár dny se prý dokonce z lesa přiřítil na smrt vyděšený turista, který nedaleko chaty Björnson potkal medvěda. Museli ho pak dlouho křísit Borovičkou. Toho turistu, nikoliv medvěda. A to je teprve začátek ...


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku