Chcete na tomto místě svoji reklamu ?

Unavujúce slnko

Ďalší deň sme síce rozložili klzáky na štarte D´ Andan, pre silný vietor a slabú termiku však bola disciplína zrušená.

Kopec D´Andan

Piate kolo 25.6 zo štartu Puncho cez 2 otočné body v dĺžke 71,4km vyhral Rakúšan Heinrichs za 1 hod. 36 minút pred Ruhmerom a Bondarčukom. Z našich sa najviac darilo Niznerovi, ktorý bol v cieli v poradí 28. a Kolesárovi, ktorý skončil na 39. mieste pri 2. otočnom bode.

26.6. bola disciplína zrušená pre prechod studeného frontu, čo sme využili na splav 13km dlhého úseku riečky Dourbie na dvojmiestnych kanoe. Večer sme utužovali družbu s českými kolegami na haluškovej párty. Víťazom večera bol R. Bareš, ktorý zvládol tri porcie nefalšovaných bryndzových halušiek, hojne zalievaných ľahkým červeným vínom.

Splav Dourbie

Haluškový večer

V piatok 27.6. vyhlásená 101,3km disciplína s piatimi otočnými bodmi bola dosť obťažná pre dva preskoky kaňonu proti silnému vetru. Do cieľa sa dostalo 29 pilotov. Najrýchlejší bol Ruhmer za 2 hod. 3 minúty, pred Boisselierom a Bondarčukom. Z našich uleteli najďalej Nizner 90km a Sladký 87,2km.

Stavba diaľničného mosta

Posledná disciplína bola opäť dlhá - 108,8km. Trojuholníková trať zo štartu Puncho a cieľom pod kopcom bola poznačená krátkym termickým intervalom na štarte. Bola tiež ovplyvnená termickým prevývojom a prehánkami medzi 2. a 3. otočným bodom. V kole zvíťazil Alonzi za 2 hod. 05 minút pred Ruhmerom a Schmitzom. Do cieľa doletelo až 49 pilotov medzi nimi aj J. Sladký. V. Hloušek sa nechal zaniesť vetrom na východ odkiaľ už nebolo proti vetru návratu a vyskúšal si pristátie na asfaltku z oboch strán lemovanú lesom, keď spadol z neba pred prekvapeného cyklistu. Na krátky termický interval na štarte doplatil aj F. Nizner, doposiaľ najlepší z nášho družstva a uvoľnil tak vedúce miesto J. Sladkému, ktorý skončil v súťaži na peknom 34 mieste. Nizner skončil celkove na 46. mieste, Kuník 64., Gašparovič 71., Kolesár 86.

Prvých 10

Na umiestnení sa podpísali aj chyby vo vyhodnotení organizátorov, keď napríklad Niznerovi ani po urgencii nezapočítali body za posledné kolo. Družstvo ŽP Šport sme sa umiestnili na 11. mieste za Čechmi. Súťaž jednotlivcov vyhralm.Ruhmer, pred A. Plonerom a O. Bondarčukom.

Hudobná noc v Millau

Napriek niektorým chybám organizátorov to bola vydarená súťaž, keď sa odlietalo 7 platných disciplín, z možných 10. Spoznanie terénov v okolí Millau aj vďaka ZP Šport a.s. Podbrezová nám dáva lepšie šance na umiestnenie v budúcom roku, keď sa tam uskutočnia Majstrovstvá Európy 2004.

Zajímají vás celkové výsledky této soutěže ?