Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
Otevřený dopis Petru Tučkovi

Petr Dvořák

Milý Petře !

    Zdravím Tě a pojďme rovnou k věci. Rád bych zkusil pracovat pro LAA, a to tak, že bych vytvořil časopis o našem (= ULL, PG, ZL) létání. Časopis, který by nahradil ten současný, Pilot. Nic proti Pilotu, ale myslím, že by si zasloužil být hezčí a zajímavější. Také si myslím, že bychom jej mohli mírně rozšířit, aby si na své přišli všichni ultralajťáci i bezmotorovci, jinými slovy, aby se moc nezměnil rozsah stran věnovaných v současné době ULL a k nim přidat zhruba stejný počet stran, který má momentálně můj časopis Paragliding.

    Domnívám se, že by výroba takového časopisu nemusela být dražší, než výroba Pilota; uspořit by se dalo např. na celé řadě stran, které jsou zbytečně barevné (např. Pilot č.75, str. 4, str.6, 7, 9, 10-13, atd.), na nichž lze také použít mnohem levnější ofsetový papír, který mám v Paraglidingu na středních stránkách.


    Mám dojem, že by takový počin snad prospěl všem. V Pilotu mně osobně chybí reportáže, rozhovory, průběhy akcí. Vlastně jsou tam až na výjimky technické popisy, pro někoho zajímavé, pro ostatní ale ne. Věřím, že ve spolupráci s Ivanem Vlkem bychom mohli více psát o věcech blízkých běžným letcům, ne jen stavitelům a konstruktérům. Také grafické vzezření Pilota si dovolím mírně zkritizovat, ač jsem velmi nezkušený tvůrce svého časopisu a v podstatě lehce pokročilý začátečník. Pokud se Ti ale líbí, jak mám časopis zpracovaný, pak by mne to potěšilo a právě takový vzhled bych rád vtiskl potenciálnímu novému časopisu (říkejme mu třeba Air Magazin). Největší prospěch z toho by měli čtenáři - členové i nečlenové LAA. Řada z nich platí předplatné Paraglidingu a k tomu částku 500,- jakožto příspěvek LAA. Takže by napřesrok výrazně ušetřili. Mně jako vydavateli by zase silně vzrostl náklad. Inzerenti by nemuseli zadávat reklamu do dvou časopisů. LAA by měla hezčí magazín. No není to lákavá představa ?


 Návrat na domovskou stránku