Chcete na tomto místě svoji reklamu ?



    Výborného masa na rožni bylo poměrně málo, navíc jeho příprava trvala velice dlouho a vítězili opravdu jen ti nejbojovnější. Vůbec nás tedy nepřekvapilo, když jsme Petru Krausovou zastihli na lavičce s poměrně tučnou kořistí. Není tím pochopitelně míněn vedle sedící Martin Slíva, jak by se snad někdo mohl z fotografie mylně domnívat.

 Martin Slíva a Petra Krausová


Vítězové Poháru paraglidingu
    V kategorie Profi si trofej nejvyšší odnesl Ondřej Dupal, o 11 bodů následovaný Honzou Škrabálkem. Třetí v pořadí se umístil Pavel Iker se ztrátou 56 bodů na vítěze.

 Ondřej Dupal

    Z rukou prezidenta LAA ČR Luboše Zahradníka pak navíc dostal Ondra Dupal ještě zvláštní ocenění za zásluhy na poli českého paraglidingu.

 Luboš Zahradník a Ondřej Dupal

    V kategorie Hobby si stejně jako loni pro 1. cenu vystoupil na pódium Milan Kameníček a jistě to byl jen další nácvik přebírání ceny pro příští rok. Milan zkrátka umí a holky ho doslova žerou. Taky to vzápětí na parketu řádně roztočil. Druhé místo v této kategorii pak připadlo Honzovi Habermannovi a třetí Tondovi Pallasovi.

 Milan Kameníček s jednou ze svých mnoha ctitelek

    V kategorii družstev zvítězil velice těsně tým s názvem Gradient A ve složení Ondřej Dupal, Tomáš Sedláček a Miroslav Stěhula. O pouhé dva body méně získalo družstvo Gradient B, které tvořil Petr Dvořák, Milan Kameníček a Martin Slíva. Na třetím místě pak stanulo s poměrně velkým odstupem družstvo s názvem Jazz Team ve složení Radek Krampl, Tonda Pallas a Richard Studenovský.


 Tomáš Sedláček, Ondřej Dupal a hlavní inspektor paraglidingu Radek Václavík


    Dlužno podotknout, že Honza Habermann a Pavel Iker mají navíc doma Moravské demižóny za rok 1999, patrně už ale načisto prázdné.


Nejlepší fotografie
    O vítězi fotosoutěže rozhodovali sami návštěvníci letošní výstavy formou vyplněných hlasovacích lístků. Někteří byli opravdu velice kritičtí, jiní se tak alespoň tvářili.


 Bez komentáře


    Soutěž o nejlepší fotografii vyhrál nakonec Jan Kadlec svým záběrem ke startu připraveného paraglidisty na 2200 metrů vysokém jižním startovišti na ostrově Tenerife, hodlajícího se vrhnout do moře zářivě bílé oblačnosti rozprostřené pod startovištěm, pod kterou lze jen nejasně tušit tmavě modré moře Atlantického oceánu. Ostatně všechny tři fotografie, které Jan Kadlec do soutěže přihlásil, byly pořízeny právě v exotickém prostředí Kanárských ostrovů. Kupodivu nebyl na vyhlašování vítězů soutěže přítomen a ocenění tedy ani nepřebral.

 Vítězná fotografie Jana Kadlece


    To Marcel Konečný z Ostravy byl zakleknutý v blocích už pár minut před začátkem vyhlašování vítězů. A dobře udělal, startoval si totiž vzápětí pro ocenění hned dvakrát. Jeho fotografie umístili návštěvníci výstavy svým hlasováním na druhé a třetí místo a Marcel tedy pobral hned dvě ocenění najednou. Jedna z jeho dvou oceněných fotografií dokonce vůbec nepochází z žádného exotického prostředí. Jedná se o velmi jednoduchý, ale o to působivěji pojatý motiv z Beskyd. Obě Marcelovy zdařilé fotografie si můžete prohlédnout v rubrice Fotogalerie v kategorii "Paragliding," mají čísla 101 a 100.

 Nadmíru spokojený Marcel Konečný


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku