Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 English version

Paragliding Cup Straník 2002

Standa Hlavinka
 

Sobota 4. května
    "Dostat se tak dvěstě před kopec ..." přeje si hlasitě nejodvážnější z paraglidistů na vrcholu Straníku a už před 11. hodinou srdnatě zápasí v silném jihovýchodním větru se svým vrchlíkem. Fouká deset, v nárazech i dvanáct a po půlhodině těžkého boje borec uznává, že živel je dnes přece jen silnější. Nikdo další už nemá chuť a je po tréninku.

 Na jihovýchodním startovišti

    Pohyb fronty od západu se nad Čechami zastavil a před jejím předním okrajem se už několikátý den hrne na Moravu a na Slovensko teplý vzduch ve formě silného větru. Počasí nádherné, bohužel nikoliv ku létání.


 Malá dává a jedem ...

    V poledne vítr zesiluje na 15m/s a klasický anemometr ukazuje dokonce v nárazech rovných 20m/s. Většina přítomných definitivně balí a opouští kopec.

    Stejně jako při loňském závodě neponechali ani letos organizátoři nic náhodě. Na vrcholu Straníku navíc stojí tři lehké přístřešky a na okraji lesa byl pod vysokými modříny vybudován nádherný záchůdek. Ať už jej vytvořil kdokoliv, je to opravdu mistrovské dílo, klobouk dolů. Dnes ale nikdo jaksi necítil potřebu, takže fotografie bude snad zítra. Až si někdo přijde konečně sednout ...


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku