Chcete na tomto místě svoji reklamu ?    Ale daleko záludnějším problémem je ostrovní jaro. Často prší a když fouká, tak fouká víc než dost. Ale hlavně se nezvykle rychle počasí mění. Když říkám nezvykle, myslím tím třeba jednu nebo dvě minuty a z pohodlného vození se na dynamickém, lehce termickém větru se z letu stává kvalitní bigbít. Stačí si nevšimnout malých vlnek na vzdáleném jezeře a je to doma. Někteří to svádějí na každoroční La Ninu, ale spíše to bude obyčejné zdravé jaro.

Letecké terény v Queenstownu - Coronet Peak
    Z Queenstownu směrem na Arrowtown vede dvanáctikilometrová klikatá asfaltka na sedmikilometrový hřeben s nejvyšším bodem Coronet Peak (5417ft).

 Dlouhý hřeben Coronet Peaku

    Sedmset metrů převýšení je příjemných, start na J, JZ a JV je jednoduchý, ale zato přistání … Všechna půda široko daleko (jako prakticky na celém NZ) je přísně privátní, a tak je třeba využít v tomto místě jediné přistávačky - velkého golfového hřiště. Přesně tak totiž vypadá přistávačka Flight Parku. Po dosednutí jsou k dispozici i golfové hole a míčky. Skvělý nápad, jak zpříjemnit ženám a přítelkyním pilotů jejich čekání. Do detailu promakané!

 Golf ve Flight Parku

    A navíc větrné rukávy (potenciální jamky) nesou jméno "Gradient". Jedná se o oficiálního dovozce našich padáků, a to skutečně potěší. A že jsou zde termické podmínky opravdu kvalitní, to dokazuje i domácí Angus Tapper (pilot Gradientu) se 130km dlouhým rekordem NZ, ulétnutým právě z Coronet Peaku. Maximální povolená výška je zde 5500ft, což není moc, ale ještě stačí na přeskok na sousední kopce.

 Angus Tapper - japonský majitel Flight Parku (stojící), jeho žena a španělský tandempilot


Crown Terrace
    Deset minut jízdy z Flight Parku kousek za Arrowtownem je 300 metrů dlouhá terasa s převýšením 250 metrů a startem na Z, JZ. Maximalní povolená výška je zde 3000ft a to už je docela málo. Ale i tak je to příjemné místo s jednoduchým startem a přistáním. Termiku prakticky nelze netrefit.

 Pohled na Crown Terace


Skyline
    V centru Queenstownu lze bez problémů najít jedinou gondolu a za 14 NZD s ní vyjet na excelentní místo nad městem. Převýšení 550 metrů nabízí krasný pohled na celé město a modré jezero. Je to místo jako ze snů tandemového pilota. Start na V a Z, přistání na městském ragbyovém hřišti. Maximální dovolená výška je tady 4500ft. Stabilní vítr přesně na komoru šlape už od desáté hodiny ranní, a to až do večera.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku