Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
Předávání cen soutěže Moravský demižón 2000

Ve Valticích 21. října 2000

    "Frankovku neé, tož si blbý?! To radši tamto Burgundské šedé!" nemohla se shodnout na správném výběru odrůdy vína do letošních Moravských demižónů posudková komise, která dorazila do sklípku už v 16 hodin odpoledne. Nakonec však zvítězil Ryzlink vlašský, ale jak se později ukázalo, příliš odpovědný přístup k ochutnávání rozličných druhů vín měl neblahý vliv na zdravotní stav některých nejmenovaných členů posudkové komise.

    Ale v podstatě se letošní vyhlášení vítězů opět obešlo bez větší újmy na zdraví či škod na majetku. Vína bylo takové množství, že se stejně jako loni nepodařilo všechno vypít.

    Poměrně šťastně skončilo dokonce i usnutí českého šampióna Lubora Groha na záchodě v prostorách sklípku. Jeho zběsilé lomcování mříží u vchodu do sklípku přimělo nad ránem majitele přece jen k nahlédnutí dovnitř a vypuštění zoufalého borce na svobodu.

    Oblíbená a zdánlivě možná i trošku nebezpečná soutěž s názvem Moravská huba 2000 letos opět nenašla svého vítěze, i když se chvílemi už už zdálo, že Přemek Sixta si letos odveze dokonce dvojnásobné vítězství.

    Tak zase příští rok ...!


 René Matuš

   Renda Matuš (5. místo v kategorii Paragliding) po jinak skvělém startu poněkud přepálil začátek.

   Konferenciér Karel Vrbenský zaklínal demižóny a vůbec měl všechno pod kontrolou.

 Karel Vrbenský
 Honza Škrabálek s hadicí

   Ke stáčení vína se někteří postavili jako skuteční chlapi.

   Pavel Arthur Kvarda přijel s velmi mladým děvčetem a bezvýsledně se snažil podplatit organizátory, aby mu zajistili v přeplněné ubytovně samostatný pokoj.

 Pavel Arthur Kvarda a jeho přítelkyně
 Martin Mac Kubečka

   Martic Mac Kubečka (6. místo v kategorii Paragliding) hrál tak zběsile, až dostával chvílemi nezvladatelné křeče do prstů a po několika hodinách mu dokonce začaly nebezpečně modrat ruce. První náznaky modrání jsou velmi dobře patrné na jeho pravém zápěstí. V pozadí již přibíhá s nosítky Martin Pechmen Kuška.

   Pavel Vagner (3. Moravský demižón v kategorii Paragliding) přijel s Andreou.

 Andrea a Pavel Vagner
 Lubor Groh

   Loňský vítěz a zatím stále nepřekonaný český rekordman Lubor Groh si letos odvezl pouze cenu útěchy - lopatičku a dvě bábovičky na písek.

   Někteří členové posudkové komise se už kolem 22. hodiny začali obviňovat navzájem, kdo že vybral do letošních demižónů tak silné víno a pochopitelně všechno sváděli jeden na druhého.

 Martin Mac Kubečka a René Matuš
 Karel Vrbenský s přítelkyní

Karel Vrbenský a spol. s r.o.

   Nejkurióznějším hudebním nástrojem se ukázal být pojízdný rotační xylofon, který však jeho majitel Víťa Stejskal překvapivě nepoužíval k produkování živé hudby, ale naopak ke shrabování mincí různých měn, které po desetiletí návštěvníci na památku lepí na vlhkou klenbu sklípku. Poslední mince, kterou zatím přehlédl, je dobře viditelná v levé horní části snímku.

 Víťa Stejskal
 Iveta a Honza Matějovský

   Honza Matějovský (3. Moravský demižón v kategorii Hanggliding) vyprázdnil svůj pětilitrový demižón s přítelkyní Ivetou během několika minut.

   Přemek Sixta (1. Moravský demižón v kategorii Paragliding) se pokoušel vypít svůj dvacetilitrový demižón na jeden zátah. Bohužel bezúspěšně. Skončil už ve výši malíčku svojí pravé ruky.

 Přemysl Sixta
 Petra a Karel Charlie Vejchodský

   Karel Charlie Vejchodský si přivezl přítelkyni Petru, která se ve světle zábleskových přístrojů zcela nepochopitelně odmítala s Karlem líbat.

Tak na zdraví těch nejlepších !

 Přemysl Sixta s přítelkyní


Zajímají vás celkové výsledky této soutěže ?

 Návrat na domovskou stránku