Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
1  2  3  4  5  6  7
 
Česká liga 2004 - Straník

Standa Hlavinka

Neděle 9.5.2004
    Na rozdíl od loňského 1. ligového závodu v italském Bassano del Grappa byl letošní výlet do Itálie pro nepříznivé počasí odpískán, takže Česká liga 2004 vlastně začíná až dnes tady na Straníku. Ještě ani nebyly úplně uklizeny všechny odpadky kolem hangáru po včerejším ukončení závodu Paragliding Cup Straník a už se po desáté hodině u registračního stolečku začíná tvořit zástup pilotů, ve kterém nechybí ani většina českých závodníků, kteří se právě vrátili ze "zimního létání" v rakouském Abtenau.

 Hanka Matyásková a Petra Krausová

    Celkem 39 pilotů platí startovné 1000Kč a na prvním briefingu závodu je ve 12:00 vyhlášen 34.6km dlouhý cílový let se dvěma otočnými body Lutiše a Ochodnica a cílem na obvyklé přistávačce za Čadcou.

    Startovní okno je otevřeno ve 13:00 startem Juraje Kleji a protože termika viditelně funguje, je o deset minut později už ve vzduchu více než patnáct dalších pilotů. Během následujících dvaceti minut ale většina z nich postupně vyhnívá a ve 13:30 už krouží sotva 20m nad startem poslední pětičlenná skupinka, která se před prvními kapkami deště pokouší zachránit přistáním na startu.

 Startuje David Ohlídal


 Ve vzduchu

 Martin Orlík a David Ohlídal ve stoupáku

    Disciplína je po chvíli zrušena, aby mohla být ve 14:00 vyhlášena nová, která je úplně stejná jako ta předchozí, pouze zavření startovního okna je posunuto až na 16. hodinu.

    Obloha se znovu vyjasňuje a i když termika není úplně přesvědčivá, ve 14:50 dotáčí první sedmičlenná skupinka černou základnu v nadmořské výšce 1900m a odlétá směrem na severovýchod. U prvního otočného bodu se ale trať láme téměř přesně proti poměrně silnému větru, což znamená postupné ukončení letu pro všechny, kteří se dostali až sem.

    Nejdál za první otočný bod na 15. kilometr se dostává Juraj Kleja a stává se tak vítězem dnešní disciplíny. Zhruba 400 metrů zpět přistává dnes druhý Jaroslav Jandúch a o dalších 100 metrů zpátky sedá třetí Jan Kupka spolu s Františkem Pavlouškem. Celkem 14 závodníků dnes dosahuje prvního otočného bodu. V nezvladatelné touze po bodech přistává jeden nejmenovaný český pilot dokonce na stromech, naštěstí bez újmy na zdraví. Jo desátá pozice je desátá pozice ...


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku