Chcete na tomto místě svoji reklamu ?



Zábleskové zařízení
    Výklopný blesk nad objektivem fotoaparátu má směrné číslo 7.6 (při ISO 100), což znamená, že při plně otevřené cloně objektivu (2.8) v režimu transfokátoru "wide" je maximální dosah blesku 2.7 metru, zatímco v režimu "tele" při plně otevřené cloně (3.5) logicky klesne na 2.1 metru. Zábleskovou automatiku lze ovlivnit nastavením kompenzace o +/-2EV v krocích po 1/3EV. Okamžik odpálení blesku je možno navíc synchronizovat se zadní stranou závěrky.

    Záblesková automatika může být přepnuta z klasického měření světla přes objektiv (TTL) do speciálního režimu ADI (Advanced Distance Integration), který bere navíc v úvahu vzdálenost, na kterou je v okamžiku záblesku objektiv zaostřen. Pomocí této metody je možno mnohem přesněji dávkovat množství světla vzhledem k fotografovanému objektu a snížit tak vliv pozadí na správnost expozice. Testovací snímky dvou drobných předmětů v popředí před vzdálenějším černým pozadím a v druhém případě bílým pozadím však odhalily téměř nerozeznatelný rozdíl mezi oběma metodami měření. V obou případech byly obě dvojice záběrů exponovány správně a s téměř stejnou přesností.

    Vzdálenost výbojky od osy objektivu činí ve vyklopeném stavu 60mm, což příznivě zvětšuje paralaxu a snižuje tak pravděpodobnost vzniku efektu červených očí. K dispozici je i režim předzáblesku (jen jednoho, nikoliv série) pro zúžení zornic fotografovaných osob a tím i dalšího snížení možnosti vzniku jevu červených očí. K dispozici jsou i sáňky s pěti kontakty pro zasunutí externího blesku.


    V případě, že použijeme speciální blesk z řady Minolta, je množství jeho světla dávkováno expoziční automatikou fotoaparátu stejně jako při použití blesku zabudovaného. Měření probíhá stejným TTL způsobem, tedy přes objektiv. Do sáněk je možno samozřejmě zasunout i jakýkoliv "normální" blesk s pouhými 2 kontakty. Fotoaparát pak ale zajistí pouze správný okamžik jeho odpálení a o dávkování světla se už musí postarat záblesková automatika blesku samotného, pokud je jí ovšem vybaven.

Možnosti propojení
    Pod odklopným víčkem pro CF kartu lze nalézt konektor USB (Non Storage Class), umožňující propojit fotoaparát například s počítačem nebo s tiskárnou. Na zadní stěně fotoaparátu jsou pak pod dvěma víčky ukryty celkem 3 zdířky. Jedna slouží k připojení externího síťového napajecího adaptéru (6V) a pomocí druhé je možno připojit kabelovou spoušť.

    Třetí zdířka je výstupem videosignálu v normě PAL nebo NTSC a umožňuje tedy pořízené snímky zobrazovat na obrazovce TV přijímače nebo je rovnou nahrávat na videorekordér. Jestliže na fotoaparátu zapneme funkci automatického prohlížení pořízených záběrů (SlideShow) a spustíme záznam na videorekordéru, jsou jednotlivé snímky v intervalech 1-60 sekund postupně zobrazovány a nahrávány na videokazetu. Díky vysokému rozlišení CCD snímače přesahuje kvalita obrázků daleko schopnosti zobrazení TV obrazovky.



 Návrat na domovskou stránku