Chcete na tomto místě svoji reklamu ?Zábleskové zařízení
    Pevně vestavěný blesk, který nelze nijak vyklápět, má směrné číslo 10 (při citlivosti ISO 100). To znamená, že při plně otevřené cloně objektivu (2.8) v poloze transfokátoru "wide" je maximální dosah blesku 3.6 metru, zatímco v režimu "tele" při plně otevřené cloně (4.8) logicky klesne na 2 metry. Zábleskovou automatiku lze ovlivnit nastavením kompenzace o +/-2EV v krocích po 1/3EV.

 Pohled na zadní stěnu fotoaparátu Nikon Coolpix 5000


    Vzdálenost výbojky od osy objektivu je přibližně 50mm, což příznivě zvětšuje paralaxu a snižuje tak možnost vzniku nepříjemného efektu červených očí. K dispozici je samozřejmě režim několika předzáblesků pro zúžení zornic fotografovaných osob a tím i dalšího snížení možnosti vzniku jevu červených očí.

    Na horní straně přístroje jsou k dispozici sáňky s 5 kontakty pro zasunutí externího blesku. V případě že použijeme speciální blesk Nikon řady SB, je množství jeho světla dávkováno expoziční automatikou fotoaparátu stejně jako při použití blesku zabudovaného. Měření probíhá stejným TTL způsobem, tedy přes objektiv, přičemž zabudovaný blesk je možno v menu přístroje vypnout.


Možnosti propojení
    Na bočních stěnách fotoaparátu jsou umístěny pod odnímatelnými víčky konektory pro připojení externího síťového napájecího adaptéru (8.4V), video/audio výstup v normě PAL nebo NTSC (je možno přepínat) a USB konektor (Non Storage Class) pro připojení fotoaparátu k počítači nebo tiskárně. Návrat na domovskou stránku