Zábleskové zařízení
Vestavěný vyklápěcí blesk má směrné číslo 10 (při citlivosti ISO 100). To znamená, že při plně otevřené cloně objektivu (2.6) v poloze transfokátoru "wide" je maximální dosah blesku 3.8 metru, zatímco v režimu "tele" při plně otevřené cloně (5.1) logicky klesne na 2 metry. Zábleskovou automatiku lze ovlivnit nastavením kompenzace o +/-2EV v krocích po 1/3EV.
Vzdálenost výbojky od osy objektivu je asi 60mm, což příznivě zvětšuje paralaxu a snižuje tak pravděpodobnost vzniku nepříjemného efektu červených očí.
|
K dispozici je samozřejmě režim několika rychlých předzáblesků pro zúžení zornic fotografovaných osob a tím i dalšího snížení možnosti vzniku jevu červených očí.
Fotoaparát ovšem nemá k dispozici sáňky s kontakty pro zasunutí externího blesku. Ten je třeba připojit kabelem pomocí speciálního tříkolíkového konektoru na těle snímací části fotoaparátu. Při použití speciálního externího blesku výrobce jsou právě díky signálům v konektoru přenášeny údaje mezi bleskem a fotoaparátem a záblesková automatika tak zahrnuje i tento externí blesk.
Možnosti propojení
Na čelní stěně ovladací části fotoaparátu je umístěn konektor pro připojení externího síťového napájecího adaptéru. Pod odnímatelným víčkem na boční stěně fotoaparátu jsou pak ukryty 2 zdířky. První zdířkou je USB konektor (Storage Class) pro připojení fotoaparátu k počítači nebo tiskárně, druhá zdířka je výstupem videosignálu v normě PAL nebo NTSC (je možno přepínat) a umožňuje tedy pořízené snímky zobrazovat na obrazovce TV přijímače nebo je rovnou nahrávat na pásku videorekordéru. Jestliže na fotoaparátu zapneme funkci automatického prohlížení pořízených záběrů (SlideShow) a spustíme záznam na videorekordéru, jsou jednotlivé snímky v nastavitelném intervalu 2 až 10 sekund postupně zobrazovány a nahrávány na videokazetu. Díky vysokému rozlišení CCD snímače kvalita obrázků schopnosti zobrazení TV obrazovky daleko přesahuje.
|