Chcete na tomto místě svoji reklamu ?



    Maximální počet uchovaných záběrů pak závisí pochopitelně na tom, jaké karty s jak velkou kapacitou použijeme a jaký formát a rozměry snímků zvolíme. Pro ilustraci vezměme jednu kartu s kapacitou 64MB. Na takovou kartu můžeme uložit v extrémním případě buďto pouze 5 snímků o rozměrech 2240x1680 bodů ve formátu TIFF bez komprese nebo naopak až 800 snímků o rozměrech 640x480 bodů ve formátu JPEG s kompresí nastavenou na hodnotu 8.

Zábleskové zařízení
    Výklopný blesk nad objektivem fotoaparátu má směrné číslo 14 (přepočteno na citlivost ISO 100). To znamená, že při plně otevřené cloně objektivu (2) v režimu transfokátoru "wide" je maximální dosah blesku 7 metrů, zatímco v režimu "tele" při plně otevřené cloně (2.4) logicky klesne na 5.8 metru. Zábleskovou automatiku lze ovlivnit nastavením kompenzace o +/-2EV v krocích po 1/3EV. Okamžik odpálení blesku je možno navíc synchronizovat s přední nebo zadní stranou závěrky.

    Vzdálenost výbojky blesku od osy objektivu je skutečně úctyhodná. Činí ve vyklopeném stavu celých 80mm, což příznivě zvětšuje paralaxu a výrazně tak snižuje pravděpodobnost vzniku efektu červených očí. K dispozici je samozřejmě i režim 10 rychlých předzáblesků pro zúžení zornic fotografovaných osob a tím i dalšího snížení možnosti vzniku jevu červených očí.

    Na horní straně přístroje jsou k dispozici sáňky s 5 kontakty pro zasunutí externího blesku. V případě že použijeme speciální blesk FL-40, je množství jeho světla dávkováno expoziční automatikou fotoaparátu stejně jako při použití blesku zabudovaného. Měření probíhá stejným TTL způsobem, tedy přes objektiv.

    Do sáněk je možno samozřejmě zasunout i jakýkoliv "normální" blesk s pouhými 2 kontakty. Fotoaparát pak ale zajistí pouze správný okamžik jeho odpálení a o dávkování světla se už musí postarat záblesková automatika blesku samotného, pokud je jí ovšem vybaven.

    K dispozici je i konektor pro připojení dalšího externího blesku nebo k propojení fotoaparátu s takovým bleskem, který nemá vyvedeny kontakty na zásuvnou botku.

Možnosti propojení
    Na levé boční stěně fotoaparátu jsou pod dvěma víčky ukryty celkem 3 zdířky. Jedna slouží k připojení externího síťového napajecího adaptéru (6.5V), druhá pak umožňuje přes USB rozhraní (Storage Class) propojit fotoaparát například s počítačem nebo s tiskárnou.
 Konektory pro připojení externích zařízení
    Třetí zdířka je výstupem videosignálu v normě PAL a umožňuje tedy pořízené snímky zobrazovat na obrazovce TV přijímače nebo je rovnou nahrávat na videorekordér. Jestliže na fotoaparátu zapneme funkci automatického prohlížení pořízených záběrů (SlideShow) a spustíme záznam na videorekordéru, jsou jednotlivé snímky v intervalech 5 sekund postupně zobrazovány a nahrávány na videokazetu. Díky vysokému rozlišení CCD snímače přesahuje kvalita obrázků daleko schopnosti zobrazení TV obrazovky.

Perlička na závěr
    Protože chod fotoaparátu je velice tichý a cvaknutí závěrky není téměř slyšet, je možno si v menu systému zapnout umělý zvuk, který cvaknutí závěrky napodobuje a dokonce nastavit i jeho hlasitost. Z miniaturního reproduktoru na dolní stěně přístroje se pak při expozici ozve akustická napodobenina cvaknutí závěrky fotoaparátu.



 Návrat na domovskou stránku