Chcete na tomto místě svoji reklamu ?

1  2  3  4

Neděle 20.6.2004
    Po ránu je chladno a sychravo jako na podzim. Podstatné ale je, že vůbec nefouká a protrhaná oblačnost na nebi zatím nehrozí ani žádným deštěm. Na briefingu v 5:00 je vyhlášena poslední disciplína závodu, kterou je slalom s přesností přistání. Pavlovi Březinovi stačí pro dnešek neudělat hrubou chybu a bodový náskok by mu měl spolehlivě zajistit nejenom vítězství v tomto závodě, ale i titul Mistra České republiky. Na záda mu ale dýchají Vladimír Proček s Jožkou Káčerem, ale i když oba dnes prolétávají slalom bezchybně a na rozdíl od Pavla Březiny berou i slušné body za přesnost přistání, na zlikvidování velkého bodového rozdílu to bohužel nestačí.

Vítězem dnešní disciplíny se tedy v kategorii krosen stává Pavel Březina a v kategorii motorových tříkolek dnes vítězí Michal Křivánek. Smůlu má tříkolka Jirky Hlavinky, kterému slalomová tyč při průletu přetíná kabel od zapalování a se zhasnutým motorem a nulovým bodovým ziskem je nucen přistát ve slalomové dráze.

Jako každý den si i dnes naprosto suverénně počíná posádka dvousedadlové tříkolky ve složení Karel Voráček a Simona Grigová a s velkým bodovým náskokem strhává celkové vítězství v této kategorii na svou stranu. Tahle dvojka prostě nemá soupeře sobě rovné.

Start do ranní disciplíny

Jirka Hlavinka

Jirka Šrámek

Celkovým vítězem závodu se stává Pavel Březina, před Vladimírem Pročkem a Jožkou Káčerem. Pavel Březina tak získává současně i titul Mistr České republiky, který mu v loňském roce vyfoukl rozdílem pouhých 35 bodů letos šestý Pavel Štěpán.

1. Pavel Březina (uprostřed), 2. Vladimír Proček (vlevo), 3. Jožka Káčer (vpravo)

Celkoví vítězové MČR 2004 - 1. Pavel Březina (uprostřed), 2. Vladimír Proček (vlevo), 3. Eda Holánek (vpravo)

Vítězství v kategorii motorových tříkolek získal Petr Matoušek, druhé místo obsadil Michal Křivánek a na třetí příčce se umístila Michaela Machartová. Úplně stejné je i celkové pořadí v Mistrovství ČR 2004 po třech odlétaných závodech.

1. Petr Matoušek (uprostřed), 2. Michal Křivánek (vlevo), 3. Michaela Machartová (vpravo)

Kategorii dvousedadlových tříkolek s přehledem vyhrála již zmiňovaná posádka ve složení Karel Voráček a Simona Grigová. Soupeři neměli šanci.

Simona Grigová a Karel Voráček

Darů od sponzorů se sešlo tolik, že odměněni byli nakonec úplně všichni závodníci a sponzorské tričko dostal snad každý, kdo šel zrovna kolem. Rozdány byly i ceny útěchy za zlámané vrtule a samozřejmě i ocenění za skvělou kuchyni v letištním baru. Na znamenitém vepřovém ze včerejška si fajšmekři pochutnávali ještě po vyhlášení výsledků.

Nad letištěm Tachov

Letošní ročník Mistrovství České republiky je tedy uzavřen a příští rok se Jožka Káčer s kolektivem těší na hojnou účast opět tady na letišti v Tachově.

Zajímají vás celkové výsledky tohoto závodu ?
Chcete si prohlédnout ještě další fotografie z tohoto závodu ?